Tiedote 8.10.2025
GRK Suomi Oy tukee Toivalan Urheilijat ry:n perhefutistoimintaa – yhdessä liikkumisen ja yhteisöllisyyden puolesta
Toivalan Urheilijat ry on saanut merkittävää tukea GRK Suomi Oy:ltä perhefutistoimintansa kehittämiseen ja jatkamiseen. GRK:n tuki mahdollistaa entistä monipuolisemman ja saavutettavamman harrastustoiminnan lapsille ja heidän läheisilleen.
Perhefutis on Toivalan Urheilijoiden suosittu toimintamuoto, jossa lapsi ja hänelle tärkeä aikuinen pääsevät liikkumaan yhdessä leikin, oivaltamisen ja yhteisen tekemisen kautta. Toiminta painottaa turvallista, kiireetöntä ja ilon kautta tapahtuvaa liikuntaa – ilman kilpailua ja suorituspaineita.
GRK Suomi Oy:n tuki kohdistetaan suoraan perhefutiksen varusteisiin ja olosuhteisiin. Lisäksi tuen avulla alennetaan perhefutiksen kurssimaksuja, mikä mahdollistaa myös heikommassa asemassa olevien perheiden osallistumisen toimintaan. Yhteistyö tukee sekä paikallista lasten ja perheiden hyvinvointia että GRK:n tavoitetta edistää vastuullisuutta ja yhteisöllisyyttä toimintansa kaikilla osa-alueilla.
Olemme erittäin iloisia ja kiitollisia GRK Suomi Oy:n tuesta. Perhefutis on meille tärkeä tapa tuoda lapsia ja aikuisia yhteen liikkumaan ja kokemaan onnistumisen iloa. Yhteistyö GRK:n kanssa vahvistaa mahdollisuuksiamme tarjota laadukasta ja edullisempaa perhefutistoimintaa, joka tukee niin lapsen kehitystä kuin perheen yhteistä aikaa kertoo seuran varapuheenjohtaja Jari Smolander
GRK on ollut viime vuosina vahvasti läsnä Toivalan alueella toteuttaessaan valtatie 9:n parannusurakan Lotteisen ja Jännevirran välillä. Nyt GRK haluaa jatkaa paikallisen yhteisön tukemista myös urheilun ja perheiden hyvinvoinnin kautta.
Me GRK:lla haluamme olla mukana rakentamassa paitsi infrastruktuuria myös yhteisöjä. Toivalan Urheilijoiden perhefutistoiminta edustaa juuri niitä arvoja, joita pidämme tärkeinä – yhdessä tekemistä, hyvinvoinnin edistämistä ja yhteisöllisyyttä. On hienoa olla mukana tukemassa toimintaa, joka tuo iloa ja liikettä arkeen,” sanoo GRK Suomi Oy:n liiketoiminnan kehitysjohtaja Riina Rantsi.
Yhteistyö rakentaa yhteistä hyvää
Toivalan Urheilijat ja GRK Suomi Oy uskovat, että pienillä teoilla voidaan saada aikaan suuria vaikutuksia – kuten lasten ja perheiden lisääntynyttä hyvinvointia ja yhteistä aikaa liikunnan parissa. Yhteistyön myötä perhefutistoiminta jatkuu entistä vahvempana Toivalassa.
10.10.2025 11.27 | GRK Suomi Oy tukee Toivalan Urheilijat ry:n perhefutistoimintaa |
08.10.2025 08.02 | Valmentajasopimus - ToU Naiset |
30.09.2025 09.47 | ToU tytöt 2013-2015 etsii pelaajia! |
29.09.2025 12.25 | ToU edustusjoukkueiden TRYOUT |
25.09.2025 14.47 | Hyvää valmentajapäivää 25.9. |
17.09.2025 12.41 | TIEDOTE 17.9.2025 |